Klub Logiczny

Zgrupowanie KL „Nauka Brydża w Weekend”

 

Chcąc przyjść z pomocą uczniom Klasy Sportów Umysłowych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie z opanowaniem gry w brydża sportowego, Klub Logiczny zorganizował Zgrupowanie Sportowe „Nauka Brydża w Weekend”.  Zgrupowanie odbyło się w dniach 13-15 listopada w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Plum” w Piechowicach z zachowaniem reżimów sanitarnych związanych z panującą pandemią Covid-19.

W zgrupowaniu uczestniczyło sześciu uczniów klasy sportowej IVa oraz czterech członków KL o zaawansowanych umiejętnościach (gro ze SP nr 1 w Szklarskiej Porębie) pomagających w organizacji Zgrupowania i szkoleniu młodszych koleżanek i kolegów.

Nauka brydża sportowego prowadziła poprzez gry wstępne, wista w formach zbliżających szkolonych stopniowo do brydża oraz mini-brydża. W ostatnim dniu szkolenia uczniowie klasy sportowej już zagrali w normalnego brydża, a zaawansowani rozegrali mały turniej brydża sportowego.

Podczas Zgrupowania jego uczestnicy mogli rozwiązać swoje problemy sprzętowo-internetowe z pomocą zaprzyjaźnionego z Klubem Logicznym informatyka Pana Bartosza Bryniarskiego.

W sobotę w ramach rekreacyjnego wysiłku fizycznego, zorganizowaliśmy jego uczestnikom wycieczkę na Bobrowe Skały z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Śniadania i kolacje dla obniżenia kosztów Zgrupowania organizowaliśmy samodzielnie pod wodzą Pani Kasi Rębisz, a na sobotni obiad zamówiliśmy pizzę.

W ostatni wspólny wieczór (zieloną noc) Młodzieżowi Animatorzy Sportów Umysłowych zorganizowali wszystkim Salon Gier Różnych, w którym można było sporo wygrać, zakończony popularną grą „Mafia”. Spać poszliśmy grzecznie, ale dość późno.

Na zakończenie Zgrupowania wręczono nagrody i wyróżnienia, a dzieci wyedukowane i wszystkie zdrowe zostały odebrane przez rodziców.

 

Uczestnicy Zgrupowania:

z Klasy SU- Adrian Sinicki, Alicja Słomka, Iga Przybylska, Maja Schroeder, Mateusz Kobus; Nadia Jurek;

z KL i SP1 w Sz.P. : Amelia Moszumańska-Krupej, Daria Bartkiewicz, Nina Przybylska;

z KL: Paweł Patuszczyk z SP2 w Piechowicach

informatyk: Bartosz Bryniarski z synkiem Leonkiem

Opiekunowie i trenerzy z KL: Katarzyna i Lech Rębisz oraz Jarosław Kuźniar.

 

 

Prezes Klubu Logicznego

Lech Rębisz